Nurkade töötlemine
Nurkade töötlemiseks on erinevaid võimalusi, vastavalt sellele kas meil on tegemist teravate või ümarate nurkadega ja kas me kasutame lisadetaili oma toote õmblemisel.
Lihtne nurk
*Enamasti on õmblusvaru 1-1,5cm. Lihtsa nurga õmblemisel õhema kanga puhul jäta nõel õmblemisel nurga kohal seisma, tõsta masina tald üles, keera oma tööd, lase tald alla ja õmble edasi. Korraliku terava nurga saamiseks lõika nurga kangas 1-2mm kauguselt õmblusest maha nagu skeemil:
*Kui meil on tegemist paksema kangaga, siis eelmine toimimisviis ei pruugi sobida- nurk ei jää mitte terav, vaid paks ja ümar.
Siin tuleks nurga juures üks masinapiste õmmelda diagonaalis ja alles siis nurk maha lõigata.
*Sageli on näha, et padjanurgad hoiavad üles nagu " kõrvad ". Siin võib abiks olla nurkade madalamalt väljalõikamine.
Ümar nurk
Ümarate detailide ja nt. keedripaeala õmblemisel õmmeldakse alati keedripoolt ja tehakse sisselõikeid. Selline toimimisviis annab tootele parema istuvuse.
Kui meil on tegemist kahe kumera detaili õmblemisega, näiteks padjal, siis tehakse väiksed kolmnurksed sälgud iga 2-2,5 cm tagant, nii jääb palistatud töö parem pool sile ja ühtlane. Sisekaarte puhul piisab lihtsalt sälkudest.
Terav nurk eraldi detailiga õmmeldult
Kui me õmbleme nurki eraldi detailiga, siis siin õmmeldakse ka alati lisadetaili poolt. Nurga juures jäetakse masin seisma, nõel tootesse ja tõstetakse masina tald üles, soovitav on teha sisselõige 1mm nurga õmblusest lisadetaili. Keerata uus õmblemise suund, lasta masinatald alla ja edasi õmmelda.
* Vahetükil võivad õmblused jääda ka toote nurkadesse. Sellisel juhul jäetakse vahetükkide ühendusõmblused mõlemast seravst 1 cm pikkuselt lahti. Õmblemise alustamise ja lõpetamise korral tehakse aga ikkagi edasi -tagasi kinnitused.
* Vahetüki õmblemisel pealmise detailiga õmmeldakse vahetüki poolt. Nurgas peab jääma nõel täpselt õmblusvaru sisse, tõsta talda, keera tööd, lase masinatald alla ja õmble edasi.
NB! Toote (nt. istumispadja) alumisel detailil peavad nurkades vahedetaili õmblused korrektselt paraleelsed olema.
Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License