Integraalskeemide korpused

Tänapäeval on elektroonikadetailide ja seega ka integraallülituiste tootjaid väga palju. Vaatamata sellele on väljakujunenud teatud hulk mikroskeemide korpuseid, mida kasutatakse integraallülituste puhul, olenemata tootjast.

 

1.DIL - korpus.

Dual in-line package. Tegemist on plastist korpustega. Viigud väljuvad mikroskeemist kahel real.

Pilt 1. DIL korpuses mikroskeem.

https://www1.elfa.se/data1/wwwroot/assets/medium/642516f.jpg.

2. DIP - korpus.

Dual in-line,plastic package. Tegemist on plastist, keraamikast või mettallkeraamikast korpustega, millel viigud väljuvad kahel küljel ja on painutatud alla. Nii DIP, kui ka DIL korpuste puhul on kummaski reas 2....32 viiku.

Pilt 2. DIP korpuses mikroskeem.

https://www.elfa.se/data1/wwwroot/assets/thumbnail/DIL16.jpg

3. FP - korpus.

Flat packag. Selliste korpuste puhul on kasutatavaks materjaliks plast, keraamika või mettallokeraamikat. Viigud asetsevad kahes reas korpuse tasapinnas. Sellises korpusega mikroskeemid on ettenähtud monteerimiseks trükkplaadi pinnale, mitte puuritud avadesse.

Pilt 3. QFP korpuses mikroskeem.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkYlpH1g9Yyc_DMrSXoVDgwezCXXqz56PN9IqBogltXrBijVPH

4.SOP - korpus.

Need korpused on samuti valmistatud plastist, keraamikast ja metallkeraamikast. Nende viigud asetsevad aga astmeliselt ning nad on ettenähtud samuti trükkplaatidele pindmiseks montaažiks.

Pilt 3. SOP korpuses mikroskeem.

https://www1.elfa.se/data1/wwwroot/assets/medium/SO8Photo.jpg

5. SIP - korpus.

Single in-line package. Sellisel korpusel asetsevad viigud ühes reas. Põhiline materjal, milles valmistatakse on plast. Sellised korpused on tihti kasutusel ka integraalsete analoogvõimendite puhul. Tavaliselt võimaldavad nad töötamisel ka suuremat võimsust kuna on tihti varustatud ka radiaatoriga soojuse ärajuhtimiseks (Pilt 4).

Pilt 4. SIP korpuses mikroskeem.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGb80ofMLZfZOu34k79P8H4Eog9aR_9OhGqDQ6lit8hvsNjUqo

 

6. QUIP, QUIC

Nende korpuste puhul asetsevad viigud aga neljas reas, kummalgi pool korpust kaks rida.

Lisaks ülaltoodud korpuste variantidele on veel erandeid ning alamliike, kuid nendest kõikidest käesolevas õppematerjalis juttu ei tule.

Mikroskeemid on varustatud spetsiaalse lohukesega, mida nimetatakse "võtmeks". Selle otstarve on näidata kasutajale kätte mikroskeemi see ots kustpoolt alustada jalgade lugemist. Esimene viik on veel spetsiaalselt tähistatud täpikesega ning viikude lugemine algab sealt.

 

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License